29 Aralık 2018 Cumartesi

İyi Bir Blogger Teması Nasıl Olmalıdır?

 Bu yazımda iyi bir Blogger temasının nasıl olabileceğiniden ve blog temanızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. Ayrıca siz değerli takipçilerime IdnTheme tarafından paylaşılan ve yaklaşık 8 dolara satılan Nubie Fast 2018 temasının premium versiyonunu hediye ediyorum.


İyi Bir Blogger Teması Nasıl Olmalıdır ?

 • Öncelikle temadaki en önenli nokta premium olmasıdır. Çoğu tema paylaşımcısı ücretsiz olarak paylaştığı temaların içerisine şifreli kodlar gizlemektedir ve bu da temayı tam anlamıya düzenleyebilmenize engel olmaktadır.
 • Sitenizin Google ve diğer terayıcılar tarafından düzgün indexlenmesi için tema kodları içerisinde kendinize göre düzenleyebileceğiniz Seo optimizasyonu için kodlar bulunmalıdır.
 • Tema mobil uyumlu olmalıdır. Google gibi tarayıcılar mobil cihazdan yapılan arama sonuçlarında mobil uyumlu sitelere öncelik verir.
 • Sade ve renkli olmalıdır. Temanızın sade olması ziyaretçilerinizin blogunuzda kolaylıkla gezinebilmelerini kolaylaştır. Temanın renkli olması blogunuza canlılık katar ve ziyaratçiler bu tarz blogları sever.
 • Çeşitli eklentiler barındırmalıdır. Örneğin iletişim formu ve site haritası eklentileri bir blog için olmazsa olmazdır.
 • Sosyal medya butonları olmalıdır. Sosyal medyada yayınlarınızı paylaşmak blogunuza ziyaretçi çeklemek için mükemmel bir yöntemdir ve ziyaretçilerinizin sosyal medyada sizi takibe alması için bu butonlar kesinlikle önemli bir rol oynamaktadır.
 • Reklamalarınızı yerleştirebilmeniz için tema içerisinde reklamlar için özel olarak ayrılmış bölümler olmalıdır.
 • Hızlı bir şekilde yüklenmelidir. Tema içerisinde sayfanın ve reklamların yüklenmesini yavaşlatan kodlar bulunmamalıdır. Bu yüzden güvenilir tema paylaşımcılarını tercih etmeniz gerekir. (Theme Forest , İndTheme , Sora Templates vb.)
 Yukarıda saydığım maddelere tam uyan, fazlası olan, eksiği olmayan Nubie Fast 2018 temasını ücretsiz bir şekilde sizlere sunuyorum tek yapmanızı gereken yorumlar bölümünden E-posta adresinizi yollamanız. Tema dosyası en geç 1-2 saat içerisinde E-posta adresinize gönderilecektir.

8 yorum:

 1. Güzel ipuçları için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Daha ne kadar yardımcı olcaksınız insanlara hayretler içerisinde okuyorum yazılarınızı ve yardım derslerizini. Hep söylemişimdir bu güne kadar kendi sitemin üzerinde emeğiniz çoktur. Gerçekten teşekkür ederim iyi ki varsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek, blogger arkadaşlarına yardımcı olabilmek beni çok mutlu ediyor

   Sil
 3. Azad kardeş nubie fast teması sizin u an kullandığınız tema farki nedir. sizce nubie mi . yoksa bumu. bu ara anlatimlar harika olmuş emeği sağlık

  nubie illegaltv.24@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Nubie Fast teması benim temama göre daha hızlı bir tema. Onun artısı hızı benim temanın artışı SEO bakımından daha iyi olması. Aralarındaki fark bu :)

   Sil
 4. Merakla bekliyorum internettenparakazanmayollari0@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlgili dosya tarafınıza ulaştırılmıştır.

   Sil
 5. merakla bekliyorum recepkorcoban19@gmail.com

  YanıtlaSil

Denemelik
EmojilerEmojiler